L’OR Profondo Lungo kaffe
Vi søger nu 500 buzzadorer, der har lyst til at være med til at teste kaffe, L’OR Profondo Lungo, til gengæld for at dele oplevelserne og oplevelserne på deres sociale mediekonti.
L’OR er et kaffemærke af fransk oprindelse, der står for ‘guld’. Siden starten i 1992 har L’OR haft en ambition om at bringe den bedste kaffe i verden til forbrugeren og har siden behandlet sanserne hos mange til ekstraordinæ;re kaffeoplevelser. L’OR formåede at bryde igennem internationalt i 2010 med lanceringen af den førstete nespresso-suited kaffekapsel kaffemaskiner og fås i dit supermarked. Kendere fra hele verden er forført dagligt af den hidtil usete kaffe kvalitet L’OR.
Bruger du kaffekapsler af aluminium dagligt, har du nu muligheden for at prøve bestselleren L’OR Profondo Lungo. L’OR Profondo Lungo kaffekapsler er en kaffe med en intens og krydret aroma, noter af brændte mandler og fristende lakrids. Lungo er rundet af med et funklende, bronzefarvet lag crema. Lungo fra L’OR er specielt lavet til ekstra store kopper (110ml), så du kan nyde en lækker kop kaffe i ekstra lang tid
Hvis du er ivrig efter at prøve en ny kaffe til din Nespresso, så ansøg nu! Kapslerne virker til alle Nespresso-maskiner – OBS ikke Vertuo.
Konkurrence: De fem bedste og mest kreative billeder vinder flere L’OR Profondo-kaffekapsler
L’OR– Vilkår for kampanjen
1. Du får lov at teste en pakke L’Or Profondo Lungo (10 kapsler)
2. Del mindst et indlæg på de sociale medier om L’OR. Tag med #LORprofondoDKbuzz @buzzador #buzzador. Husk også at indlede alle dine indlæg med
“I samarbejde med @lorespressodk…”
3. Svar på spørgsmålene i slutrapporten, når du har gennemført din opgave
Øg dine chancer for at komme med i kampagner ved at koble dine sociale mediekonti til din buzzadorprofil!